Järjekordne elektri kokkuhoiu testikuu on läbi saanud ja meie masinate elektritarbimine on kasvanud! Samas, me polegi teinud katset piirata tavapärast elu. Meie tarbimisküllane viie pereliikmega eluke vajab edasiveeretamist: ei saa jätta pesu pesemata või kuivatamata; kodune leib küpseb praeahjus ikka kaks tundi, saiamasin töötab kolme tunniste tsüklitega.
Tegelikult üleeile viisime linad ja käterätid õue kuivama. Pesukuivati mugis eelmisel kuul 112 krooni. Muidugi ei kuivanud staff ühe ööga ära ja hakkas hoopis padukat sadama. Eks toon täna need vettinud ja läbimärjad linad tuppa ning pressin kuivatisse.
Huvitav on ka, et pärast boileri läbipesu ja sügavkülma sulatust elektrikulu suurenes! Seletan seda sellega, et pärast läbipesu läks vaja lisaelektrit kahesaja liitri soojendamiseks, samuti sügavkülma külmutamiseks.
Selge arve vähenemine tuli uuest sügavkülmast, kuigi ilmselt ka selle läbikülmutamine võttis esiotsa suurenenud elektrisüsti.
Samuti võtsin ma aeg-ajalt ööseks arvuti pistikust välja ning ma säästsin kaks krooni ja viiskümmend senti.
Ma olen kuulnud, et Inglismaal oli raju reklaamikampaania, et inimesed võtaksid mobiililaadijad pistikust välja kui need pole kasutuses. Püüdsin neid aeg-ajalt välja lülitada, kuid hulluks ei viitsinud asja ajada, sest ennustatav võit oleks olnud nii kümme ehk isegi kakskümmend senti.
Teise testikuuga said parandatud ka mitmed eelmisel mõõtmisel tekkinud vead. Meie majas on kaksteist vattmeetrit ja on selgunud, et üks neist oli vigane. See, mis mõõtis kiirkeetja, leivamasina ja rösteri kuluks mõned sendid kuus. Vahetasin mõõduki ja selgus, et need masinad võtavad siiski 21 krooni kuus.
Samuti avastasin, et meie integreeritud nõudepesumasinale on mõningase roomamise abil siiski võimalik vattmeeter pistikusse surata. Sain teada, et see masinake võtab kuus 46 krooni.
Kuigi meie masinate elektritarve suurenes, meie elektriarve võrreldes eelmise aasta sama ajaga vähenes. Väga lihtne – kütsime rohkem puid ahju! Põrandakütet kasutasime vaid mõnel nädalavahetusel kui ööbisime kodust eemal.
Mul on kahju, et me ei leidnud head võimalust kodumasinate öiseks käitluseks. Ilmselt tuleks ka sealt kokkuhoidu.

Eks kodukatsega ole nii, et mõned ootamatud asjaolud mõjutavad mõõtmistulemusi. On näha, et pesukuivati ja –masin on läinud kuul kõva tööd teinud. Jumala tõsi. Viisin kolm suurt kotti kasutatud lasteriideid komisjonikauplusse. Enne oli need vaja läbi pesta ja kuivatada. Kokku tuli umbes viis lisamenetluse korda.
Samuti ummistus kuu lõpus pesumasin. Enne kui me seda märkasime ja parandada taipasime, oli kuivati pidanud käitlema tavapärasest märjemat pesu. Mis loomulikult võttis ka rohkem elektrit. Võrreldes eelmise kuuga kasutasime 36 krooni 50 sendi eest rohkem elektrit pesu pesemiseks.

Teise mõõtekuu tulemused:
Nõudepesumasin 38,08 kWh
Külmkapp 31,13 (6,36 kWd-d rohkem kui eelmisel kuul)
Kodumasinad 17,56
Arvuti 9,35 (2,26 kWh-d rohkem)
Televiisor 31,76 (6,8 kWh-d rohkem)
DVD 1,32
Kuivati 92,79 (23,29 kWh-d rohkem)
Pesumasin 22,52 (6,88 kWh-d rohkem)
Sügavkülm 22,76 (4,47 kWh-d vähem)
Boiler 178,08 (54 KWh-d rohkem).

Advertisements