Meil on praegu küttepakett ning senise tarbimise põhjal sobibki kõige paremini küttepakett. Kontrollisin Eesti Energia kodulehelt.
Ise ka imestan kuidas me siiani hakkama oleme saanud. Tänu kommenteerijatele selgus, et Eesti Energia internetiküljel on väga lihtne hinnata praeguse tarbimise paketi sobivust. Sealt tuleb võtta e-teenindus ja läheneda kalkulaatoritele.
Internetiküljelt on näha aastaste lõikes igakuine tarbimine. Selgub, et me tarbimegi enam-vähem öist ja päevast energiat pooleks. Samuti joonistab masin tulpdiagrammi, missugusel aastal palju on tarbitud. Huvitav on jälgida.
Ega muidugi tarbimise ajalugu ei saa päris üks-ühele võtta: et püüame jääda 2006. aasta tarbimise juurde. Eramajas annab talve käredus end kergelt tunda. Külmema talvega on igal juhul arved suuremad.
Samas vaatasime, et sügiseti suudame me elektriarveid hoida küllalt pikalt madalana ehk lülitame elektrikütte alles oktoobris või isegi novembris sisse (seni kütame ainult ahju).
Samas, kevadel püsib tarbimine veel ka mais ja isegi juunis üsna kõrge. Inertsist me ei loobu kevadel põranda küttest, kuigi temperatuur õues lubaks seda juba ammu.

Advertisements