Soetatud lampe siin-seal õhinaga katsetades juhtus Saalel selline lugu.

lambi_paigaldamise_juhisParemate kompaktlampide etikettidel on märgistus, mis näitab läbikriipsutatud lampi hoidvat kätt. Küllap siis ei tohi sõrmejälgi jääda… tegelikult keeras minu õrn, kinnastatud käsi toru hoopis katki! Tagantjärele tarkus, leitud ühe teise, veelgi parema lambi pakendilt: märk tähendab, et kompaktlampi tohib keerata vaid soklist! See on ikka väga nõme lugu, eriti kui lambikuppel on kitsamat sorti ja pole mõeldud ära käima. Siit ettepanek lambi_paigaldamise_juhis_IIinseneridele, mõelge välja kompaktpirnide keeramise instrument 🙂Hooletu_keeramise_tulemus

Ju tuleb otsast alata ja uurida kõiki kaetud toruga pirne.

Või halogeene. Või… Huhh.

Saale praegune vaieldamatu lemmik on pimeda esiku uus valgustaja Osrami Duluxstar  – 8W (=40W=80% energiasäästu!), tüübi kirjeldusega Warm Comfort Light. Pakend lubab lisaks 8000 töötunnile ja 5000 lülitusele ka 3-aastast garantiid. Ja valgus on mõnus (annab siiski natuke nagu rohkem valgust, kui endine 40W pirn). Kallid klassivennad, kes te omal ajal füüsika kontrolltööde ajal mind ikka aitasite, te ei usu, aga pärast eilset olen ma võimeline hüüatama: “Vau, see siin on ainult 2500 kelviniline!” ja ma saan ka aru, mida see tähendab. Ehk siis tavaliselt on Warm white, (soe valge) kuni 2700K ja mida väiksem on see arv, seda soojem tundub meie silmale valgusvihk. Proovisime samas lambis ka 2700K pirni ja vahe oli täiesti tajutav.

Ja selline mõte käis veel peast läbi: Lapselapsed, kes te seda blogi loete – kinkige oma vanamemmedele-taatidele jõuluks hea, sooja valgusega kompaktlamp! Võib-olla on just see nende külas esimene, mida nähes ka teised hakkaksid uskuma, et see uus nikerdis ehk ikka on oma hinda väärt.

Advertisements