Mõõtmisperioodi alguses sai üks vattmeeter meil pandud mobiilide tarvis ning viimaseid on meil lausa 3 kasutusel. Kuid kuna mina laadisn vahel oma telefoni tööl olles ja Mia uustas lihtsalt enda oma läbi vattmeetrit laskmata, siis lõpetasime mobiilide energiakulukuse mõõtmise ära. Aga, panin tähele, et kui mobiili laadija tühjalt seinas seisid, siis vattmeetri järgi tarbimine oli NULL.

Mobiililaadijad_ei_kuluta Mobiilid_laevad

Tegin nüüd katse. Ühendasin läbi vattmeetri kõigi kolme mobla laadijad. Näit ikka NULL watti. Panin siis kõik korraga laadima. Nüüd muidugi hüppas näit ülesse 13,62 W. Kui akud kõigil mobladel täis, siis uskuge või mitte oli energiatarbimine taas NULL. Samas teavitas meie pere kõige moodsam telefon NOKIA 5610, midagi järgmist: “Säästmaks energiat, palun eemaldage telefon vooluvõrgust!”

Miskit on valesti? Kus on tõde?

Tegelikult on meil hetkel palju olulisemaid kohti, mille üle juurelda ja kust saaksime oma pere energia tarbimist mõistlikumalt korraldada ning tegelikult sellega me ka hetkel tegeleme, kui just ei maga. Kuid tahtsin ka selle fakti siinkohal lihtsalt välja ütelda.

Advertisements