Käisin mõõdikud üle ja edetabel on järgmine:
Boiler: 123,23 kWh;
Pesukuivati: 68,82;
Sügavkülma kapp: 27,23;
Külmkapp: 24,77;
Telekas: 24,96;
Pesumasin: 15,64;
Sülearvuti: 11.55;
Tolmuimeja jms: 2,04.
DVD: 1,09;
Telefonide laadimine: 0,32;
Köögimasinad (kiirkeetja, röster, leivaküpsetusmasin, mikserid): 0,12.
Kokku 299,77 kWh
Üllatav, et meie kineskoobiga telekas (umbes viis aastat vana) võtab nii palju energiat! Peab otsima materjali teist tüüp telekate kohta. Aga kas on iva kulutada tuhandeid kroone vahetuse peale? Pesukuivati võtab ka palju, aga see on hind mida me maksame mugavuse ja suure pere eest. Huvitav, kas 25. aastase Minski külmakulud on liiga suured või pigem normaalsed? Palju me kulutaks ja võidaks selle välja vahetades? Üllatav, et köögimasinate armee kulutab nii vähe. Kiirkeetja teeb meil iga päev viis või kuus sutsu, leivaküpsetuse masin jaurab oma kolmetunniseid tsükleid nädalas kaks või kolm korda. Mikserid ja röster on tegusad.
Ja boiler on ikka kõva tegija. Juba kuulsin soovitust kutsuda töömehed, kes selle läbi pesevad. Pidavat maksma umbes 400 krooni, mis pole suur kulu, sest näib, et siin on midagi võita.
Kokku mõõdsime ligikaudu 300 kWh ja arve järgi tarbisime 612 kWh. Põrandakütet me sel perioodil peaaegu et ei kasutanud. Siiski alles sügise algus. Kas tõesti on ülejäänud osast põhiline pliit ja ahi? See oleks küll karm! Need saavad meil kõva vatti. Huvitav kui ma arvestan nõudepesumasina kuluks sama, mis tavalisel pesumasinal, kas ma olen õigel teel. Pigem võiks see vähem olla. Palju valgustus võtab?
Analüüsitoimkond peab nüüd tööle hakkama.

Advertisements