Kuna Tartusse said vattmeetrid installeeritud mõned päevad varem, kui Heiditi&Wenna elamisse, siis meil on kuu numbrid juba olemas ja esimene kiire analüüs ka tehtud. Konkreetsetest numbritest kirjutame kindlasti lähipäevil. Elamise valgustuse ja vannitoa põrandakütte energiatarbimist eraldi ei mõõtnud, siis see tuleb lihtsat matemaatikat kasutades. Lahutame kuu kogu energia tarbimisest läbi vattmeetrite kulgenud energaia hulga ja saame, et kuu jooksul on kokku tabritud 596kwh ja viieteistkümne elektrimõõdiku (mark PM230) näidud kokku 293,8 kwh. Järeldus: korteri valgustusele ja põrandaküttele kokku on kulunud ca 50% kuu energiast.Esimene_ost_50sek_enne

Tulemusi nähes ei jäänud muud üle, kui otsustasime teada saada, et kui suure osa ikkagu võtab põrandaküte. Kuigi matemaatika ja füüsika mulle koolis päris meeldis, valisime siisnkohal arvutamise asemel teise lahenduse. Võrrandi lahendamiseks oli vaja soetada vaid mõned kasulikud detailid. Kell näitas juba õhtutunde, siis istusin autosse ja kihutasin liikuseeskirju järgides 🙂 ehituspoodi ning 50 sekundit enne poe sulgemist tegin ostu: pistiku, pistikupesa ja kruvikeeraja-indikaatori. Kokku 55 kr. Juhtmed leidsin oma puukuurist “kasulike asjade” riiulilt.

Koos kass Kitiga tekitasime koduste vahenditega väljavõtte põrandakütte lülitist ja installeerime suht kasutult seinud vattmeetri. Kasutu oli viimane seetõttu, et meie raadiomakk Panasonic lihtalt tarbib alla energiamõõdiku veapiiri st näidud pärast kuud kestnud mõõtmist olid ikka veel nullis. Nonii. Nüüd mõned päevad mõõtmist ja oleme taas natuke tergemad.

põrandakütte_kulu_mõõtmine

Advertisements